Šest medailí z MČR v letním biatlonu pro Sokol Stachy

Letohrad hostil ve dnech 15. – 17. 9. Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva. A přestože počasí – déšť, chlad a vítr – mělo spíše podzimní ráz, nic to neubralo z bojovných výkonů mladých adeptů biatlonu. Na východě Čech se závodilo v šesti kategoriích a ve třech disciplínách. Na programu byly postupně sprintyštafety trojic a závody s hromadným startem, ve kterých startovali žáci a žákyně A, B a C. V sobotních sprintech a nedělních závodech s hromadným startem jsme na startu vždy viděli 291 dětí, ve štafetách se zapojilo do dění 261 startujících.

Sokol Stachy po své krátké činnosti získal první historické mistrovské medaile, které získala Hanka Randáková – Mistr ČR ve sprintu a Agáta Tušlová, která se stala celkovou vítězkou Českého poháru. Sokol Stachy na M-ČR získal 6.medailí. ,,Velmi dobře si vedl i nováček v klubu Tomáš Hojdekr, který získal stříbro, bronz a ,,bramborovou medaili,,. Klub Sokol Stachy po roce působnosti si tak vedl skvěle a doufáme, že v zimě navážeme na tyto výsledky“ podotkl Bořivoj Kalíšek trenér. ,, Jsme spokojeni, nominovat se na závody není pro závodníky lehké, musí si vyběhnout body a tak i nám doma zůstali ještě 3 závodníci. Zimní sezóna je před námi a děti čeká nominace na ZOH mládeže“ podotkla Petra Frühaufová trenérka ,, Nesmíme usnout na vavřínech a i nadále pracovat s mládeží, poděkování patří i rodičům za jejich podporu a zájem“.

Další skvělé výsledky:

Sobotní sprint: žáci A : 4.místo Tomáš Hojdekr,  žáci B: 15.místo David Eliáš, 24.místo Ondřej Šilha, 31.místo Jakub Bouška žákyně B: 1.místo  Hanka Randáková, 6.místo Agáta Tušlová

Sobotní štafety: žákyně B: 3.místo Sokol Stachy  / Tušlová, Randáková, Novotná /, žáci B : 4.místo Sokol Stachy  / Bouška, Šilha, Eliáš /, žáci A : 2.místo Tomáš Hojdekr v kombinované štafetě s KB Trefa.

Nedělní vytrvalostní závod se skupinovým startem: žáci A: 3.místo Tomáš Hojdekr , žáci B: 9.místo Jakub Bouška, 15.místo David dřej Šilha, žákyně B: 2.místo  Agáta Tušlová, 26.místo Hanka RandákováŠest medailí z MČR