Až se zima zeptá … Ski Sokol Stachy

Ski Sokol Stachy ani přes letní sezónu nezahálí a poctivou přípravou / běh, kolečkové lyže a horské kolo / směřuje k zimní sezóně 2024.

Dorost a junioři na začátku letních prázdnin vyrazili do Jilemnice, kde proběhli testy Sportovních center mládeže /SCM/, poté v termínu 15.-22.7. absolvovali letní soustředění na Zadově v Horské chatě Cihelny, kde se soustředění zúčastnili všechny kategorie dětí včetně nejmenších 6-10 let. Pod vedením Zuzany Šilhové a Alžběty Hudečkové si děti užily her, kolečkových bruslí, kola, běhu i koupání. V srpnu junioři, dorost a starší žactvo vyrazili na Boží Dar v termínu 4.-12.8., kde jsme trénovali i střelecké tréninky v německém Oberwiessentalu, jezdili na kolečkových lyžích a běhali po tratích Slovanu Karlovi Vary na Jahodovce. Posledním sportovním kempem pro dorost a juniory byli Krušné Hory, kde se na závěr jely závody v německém Altenbergu. Závody byly dvoudenní a skládaly se z prologu na kolečkových lyžích skate, krosem a závodem v klasice. Zde se nám povedlo velmi slušně zazávodit / Švehlová – 3.místo prolog, 10.místo klasika; Randáková – 3.místo prolog, 5.místo kros, 2.místo klasika; Tušlová – 11.místo klasika /.

Začátkem září jsme v termínu 15.-17.9. odjeli na testy SCM do Jablonce, kde nejlepší lyžaři z celé ČR testovali svoji výkonnost, i zde jsme dosahovali pěkných výsledků ve všech disciplínách / výběhy kopců, 1500m, silový test, soupaže do kopce a výběh na Bramberk 6km.

MČR na kolečkových lyžích ve Vestci Liberec v termínu 29.9.-1.10. nám největší radost udělala Hanka Randáková, která si přivezla 2 tituly Mistr ČR a 1 x stříbrnou medaili. Zde velmi dobře zabojoval i Ondřej Šilha, který se v závodě sprint probojoval do B finále a obsadil 9.místo, v závodě klasickou technikou 8.místo.

V termínu 13.-15.10. jsme absolvovali soustředění na Amber/ Javor, kde jsme v rámci kempu startovali na závodech – kolečkové lyže. Tým juniorů, dorostu a staršího žactva přivezl: 1.zlatou, 4 stříbrné a 2. bronzové medaile.