Randáková medailová na EYOF

V týdnu 21.-28.01.2023 se konal v italské Sappadě Zimní evropský festival mládeže, kam se na základě svých výsledků nominovala Hanka Randáková ze SKI Sokola Stachy, studentka Sportovního gymnázia ve Vimperku. Během týdne se jel klasický závod na 7,5km, ve kterém Hanka obsadila 27.místo. Dalším závodem volnou technikou na 5 km skončila na 33.místě. Jedním z nejlepších výsledků na EYOF pro ČR bylo 7.místo v kvalifikaci sprintu klasickou technikou. Hanka Randáková předváděla skvělé výkony i v dalším průběhu rozjížděk. V semifinále jela na úrovni těch nejlepších a podařilo se propracovat až do finále sprintu. Ve finále sprintu obsadila krásné 5.místo

Poslední disciplínou byly mix štafety , na prvním úseku startoval liberecký Helmich, který štafetu předával Randákové na výborném 3.místě, po celý průběh svého úseku bojovala na čele a předávala na 3.místě, třetí úsek se jel volnou technikou, kde Kožnar v kontaktu předával na 5.místě, závodnice jesenického klubu Milerská na závěrečném čtvrtém úseku dovezla skvělé 3.místo !