M-ČR a zhodnocení závodů Český pohár 2019

 

SKI Sokol Stachy

Mistrovství České republiky byl pro naše starší žáky a žákyně ve znamení zisku 10ti medailí. Nejúspěšnějšími závodníky byla Hanka Randáková a David Eliáš, kteří získali titul Mistr ČR ve sprintu, individuálním startu a štafetě. Další medailové pozice získal Jakub Bouška: 2.místo v individuálním startu, 3.místo ve sprintu. Bramborovou medaili získala Johanka Satoriová. Velmi krásných výsledků v početném poli získali: Ondřej Šilha 10.místo klasika 4 km, 8.místo kvalifikace sprint, 13.místo sprint, Agáta Tušlová 11.místo klasika 3 km, 10.místo kvalifikace sprint.

Super výsledky zajeli starší žáci / Šilha, Bouška a Eliáš / i starší žákyně / Tušlová, Satoriová a Randáková / ve štafetovém závodě, kde nenalezli přemožitele a obě štafety získali Titul Mistři ČR !!!

Uzavírá se nám běžecká, lyžařská sezóna 2018/2019, kde dal Ski Sokol Stachy o sobě vědět hned v několika republikových závodech a zároveň jsme dosáhli skvělého umístění v hodnocení klubů, kde jsme se umístili na SUPER 4.místě v České republice.

Prvním z nich byl Český pohár staršího žactva v Jablonci konaný 26.-27.1.2019. Náš tým, ač v malém počtu, odjel bojovat o první body v republikovém žebříčku a to ve složení H.Randáková, A.Tušlová, I.Kaiferová, J.Satoriová, D.Eliáš, O.Šilha, M.Kyrál a J.Bouška. Sobotní Norský sprint neboli závod, který pro žactvo měří do 1km a závodníci absolvují 3 okruhy opakovaně. Jede se nejdříve kvalifikace, ve které si nejlépe vedli H.Randáková a D.Eliáš, kteří obsadili 2.místo a J.Bouška 3.místo. Ve finále se D.Eliáš umístil na krásném 1.místě a 4 závodníci skončili do 10.místa.

V nedělním závodě klasickou technikou na trati 2/3 km intervalově si nejlépe vedl D.Eliáš a H.Randáková, kteří skončili na 1.místě, J.Bouška skončil na 3.místě, A.Tušlová obsadila 9.místo.

Vysočina aréna, známá především díky biatlonovým závodům, nedaleko Nového Města na Moravě hostila 2.Český pohár a zároveň soutěž Hledáme nové talenty, kde se soutěže zúčastní i mladší žáci / r.2007–08 /.

V sobotním závodě se jelo volnou technikou na vzdálenost 2-3 km. Zde opět exelovala H.Randáková a D.Eliáš, kteří skončili na 1.místě., J.Bouška skončil na 3.místě.

Mladší žáci soutěžili také na 2 km volně, nejlépe se vedlo K.Bouškové, která ve velké konkurenci děvčat 2008 obsadila 4.místo se ztrátou 12 s na vítěze. V chlapcích se v první desítce umístil M.Švarc na 9.místě, 22.místo Štefanová A., 26.místo Švehlová R., Satorie J., 43.místo Nová M., 46.místo Hojdekr T. A 64.místo Dosedělová A.

Nedělní závod byl ve znamení štafety dvojic: 1.místo obsadila A.Tušlová + H.Randáková, 3.místo O.Šilha + D.Eliáš, 10.místo K.Boušková + R.Švehlová, 14.místo T.Hojdekr + M.Švarc, 31.místo M.Nová + A.Štefanová

V soutěži družstev Hledáme nové talenty pro mladší žactvo jsme obsadili 17.místo ze 33 klubů z celé ČR.