Sokol Stachy a Biatlon Zadov v přípravě na sezónu 2021

 

Po úspěšné letní sezóně, kde jsme získali mistrovské tituly na MČR kolečkové lyže / dvojnásobná H.Randáková a D.Eliáš/, MČR v letním biatlonu / dvojnásobná mistrně ČR A.Tušlová/.

Proběhla série běžeckých závodů pro děti a mládež v průběhu září–říjen. Zde závodily děti Sokola Stachy za podpory svých rodičů a trenérů. Proběhl nábor nových členů-dětí do klubu a ti, kteří to nestihli mají stále možnost se k nám přidat.

V těžké Covidové době jsme stále v malých skupinách trénovali a díky dotaci Jihočeského kraje jsme vyrazili začátkem října do Ramsau, kde jsme lyžovali, stříleli, jezdili na kolečkových lyžích a běhali. Největším sportovním zážitkem pro nás všechny bylo setkání s Dorothea Wierer – olympijskou medailistkou v biatlonu. Trénovala zde i celá italská reprezentace. Absolvovali jsme během 11 dní 45 tréninkových hodin, následně jsme se opět vrátili na Zadov. V druhé polovině října jsme odjeli na soustředění do Ramsau II., zde jsme na ledovci Dachstein lyžovali a v Ramsau trénovali a stříleli. V tomto termínu jsme se zde potkali s reprezentací juniorů ČR a a reprezentace Ukrainy, kde jsme se setkali s Olenou Pidhrushna – olympijská medailistka, která s námi již spolupracovala v období našich začátků.

Od 2.-13.12.2020 jsme odjeli na soustředění do Obertilliachu, který nás přivítal krásným slunečným počasím. Zde jsme se věnovali hlavně střelbě a běhu na lyžích. Čtvrtého dne, nás postihla sněhová kalamita /napadlo zde 2,5m sněhu/. Byli jsme 2 dny bez elektriky o studené stravě a přesto jsme stále polykali cenné kilometry na sněhu. Uzavřená vesnička byla absolutně bez kontaktu s okolním světem. Šumavští sportovci mají silný kořínek a zvládli tuto situaci a optimismem.

SKI Sokol Stachy a Biatlon Zadov Vám všem přeje do Nového roku hlavně hodně zdraví a štěstí