MČR pro SKI Sokol Stachy ve znamení zlatých titulů.

 

Randáková trojnásobná mistrně ČR, Eliáš dvojnásobný mistr ČR

Ve dnech 22. – 24. ledna se v Novém Městě na Moravě konalo Mistrovství České republiky v běhu na lyžích. Kam se vypravila skupina 7 závodníků s doprovodem trenérky Mgr.Petry Frühafové a servisem. Závod byl mezinárodní FIS a byla na něj udělena výjimka od MZČR.

V pátek byl na programu sprint klasickou technikou, nejlépe se dařilo Haně Randákové a Davidovi Eliášovi, kteří se stali Mistry ČR. Davida na stupních doplnil ještě Ondřej Šilha, který skončil na skvělém 3. místě, v této kategorii bojoval ještě Matěj Kyrál, který skončil 20. V kategorii mladších dorostenek se do finále dostala ještě Agáta Tušlová, která dojela na skvělém 5. místě. Těsně pod podiem se v této kategorii umístila Iva Kaiferová na krásné 8. příčce, 21. místo obsadila Natálie Völflová, která závodila v kategorii starších dorostenek v konkurenci 40 závodnic.

Sobota byla ve znamení závodů klasickou technikou, mladší dorostenci absolvovali trať dlouhou 5 km a nejlépe se opět dařilo D.Eliášovi, který získal bronzovou medaili, O.Šilha dokončil závod na krásném 5. místě a M.Kyrál na 20.místě. Kategorii mladších dorostenek čekala trať o délce 4 km, kde svou formu opět ukázala Hanka Randáková a připsala si další 1. místo. Skvěle závodila i I.Kaiferová, která skončila 8. místě a A.Tušlová, která byla jen o příčku pod ní. Výborně závodila N.Volflová, která  si na trati dlouhé 5 km dojela pro 15. místo.

V neděli na závodníky čekal start s hromadným startem tentokrát volnou technikou. H.Randáková opět nechala všechny své soupeřky za zády a povedl se jí tak zlatý hatrick. Skvělou formu ukázala znovu A.Tušlová, která dojela 5.místě a I.Kaiferová jen s malým odstupem závod dokončila na 8. místě. N.Volflová na trati dlouhé 7,5 km bojovala ze všech sil a bylo z toho 17. místo. V kategorii mladších dorostenců svou sílu znovu ukázal David Eliáš, který si dojel pro druhý mistrovský titul. Do první desítky se dostal i O.Šilha svým 9. místem a M.Kyrál ukázal opravu vyrovnané výsledky za celý víkend a znovu dojel 20.místo

Všem našim závodníkům gratulujeme a děkujeme všem pořadatelům za zorganizování závodů i se všemi nařízeními v této nelehké době.

SKI Sokol Stachy.