FIS závod a Český pohár v Jablonci nad Nisou- Randákovou 2 zlaté medaile

V Jablonci nad Nisou se mezi svátky závodilo. Konal se tam na umělém zasněžení 1. Český pohár v běhu na lyžích a zároveň se jela nominace staršího dorostu na Evropskou olympiádu dorostu /EYOF/.  Dne 29.12. 2023 odstartoval první den Českého poháru v závodě na 5/7,5/10 km ve volné technice, kterého se zúčastnili studenti Sportovního gymnázia ve Vimperku-dorostenci a dorostenky SKI Sokola Stachy. Nejlépe si vedla Hanka RANDÁKOVÁ, která vyhrála závod na 7,5km o 34 sekund, Dalším skvělým výsledkem je v kategorii mladšího dorostu 4.místo Michala Švarce, Ondřej Šilha obsadil krásné 11.místo, Iva Kaiferová skončila na 18.místě a Matěj Kyrál na 37.místě.

Dne 30.12. se závodilo klasickou technikou na trati dlouhé 5/7,5/10 km.  V kategorii starších dorostenek jela opět skvěle Hanka RANDÁKOVÁ, která obsadila 1.místo s náskokem 18 sekund a tím potvrdila svoji nominaci na EYOF. Ve stejné kategorii obsadila Agáta Tušlová 18.místo a Iva Kaiferová na 20.místě. Michal Švarc opět potvrdil svoji výkonnost a skončil na 4.místě V kategorii starších dorostenců si vedl velmi dobře Ondřej Šilha, který skončil na 7.místě, Matěj Kyrál vybojoval 18.místo.

Družstvo dorostu SKI Sokola Stachy vybojovalo 5. místo v ČR!