Pět medailových umístění na MČR v běhu na lyžích

SKI Sokol Stachy bojoval o další bodové umístění v Novém Městě na Moravě, kde se konalo třídenní Mistrovství ČR v běhu na lyžích. Pátek byl ve znamení sprintů klasickým stylem. I přes nepřízeň počasí se našim závodníkům a studentům sportovního gymnázia ve Vimperku dařilo:

Sprint kvalifikace:

2.místo Randáková H., 3.místo Bouška J., 11.místo Satoriová J., 14.místo Šilha O., 21.místo Tušlová A., 22.místo Kaiferová I., 28.místo Kyrál M.

Sprint finále:

2.místo Bouška J., 4.místo Randáková H., 13.místo Satoriová J., 15.místo Tušlová A., 16.místo Šilha O., 23.místo Kaiferová I., 28.místo Kyrál M.

V sobotu byl na pořadu závod volnou technikou start intervalovým způsobem na trati 4/5/7 km dle věkových kategorií. Hanka RANDÁKOVÁ v kategorii starších dorostenek vyhrála o 37 s a stala se Mistrní republiky , Jakub BOUŠKA v kategorii dorostu mladšího zvítězil o 8 s a také získal titul Mistr ČR pro rok 2022. V kategorii mladších dorostenek těsně pod pódiem obsadila 7.místo Satoriová J., 13.místo Tušlová A., 15.místo Kaiferová I., 17.místo Šilha O., 31.místo Kyrál M.,

Neděle byla ve znamení klasického stylu s hromadným startem, zde opět Hanka RANDÁKOVÁ jela start – cíl a získala další titul Mistrně ČR s náskokem o 1:28,0, Jakub BOUŠKA se hned v prvním okruhu propracoval na čelo s jel celý závod ve vedení, v závěru bohužel nestačil na svého letitého soupeře L.Kulhánka a obsadil skvělé 2.místo a stal se vícemistrem ČR. V kategorii mladších dorostenek zajela skvělý závod Johana SATORIOVÁ a svým 5.místem se nominovala na pódium, v starších dorostenkách jela skvěle A.Tušlová která obsadila 7.místo , 14.místo Kyrál M., 16.místo Šilha O., 18.místo Kaiferová I.