Sokol Stachy – klub biatlonu

Jak jistě již všichni víte od jara 2016 při lyžařském klubu SKI Sokol Stachy běží zároveň biatlonový oddíl. Sčítá celkem 8 dětí, které se rozhodly nejen běhat, ale i vyzkoušet svůj střelecký um. Po letní sezóně plné biatlonových soutěží jsme se vrhli na přípravu zimního biatlonu. Úspěchy na sebe nedaly dlouho čekat. Absolvovali jsme 3 České poháry a Mistrovství České republiky

1.ČP Nové Město na Moravě,kde se nejlépe umístila Hanka Randáková /sprint 5.místo a hromad. start 7.místo/ Nominaci na M-ČR si vyjela: Hanka Randáková, Agáta Tušlová a David Eliáš

2.ČP Letohrad – byl ve znamení zlepšení výsledků celého týmu, na těchto závodech si vyjeli nominaci na M-ČR další 2 závodníci – Ondřej Šilha, který skončil na 21 a 24.místě a Vojtěch Bolda, který obsadil 31. a 43.místo. Hanka Randáková ve vytrvalostním závodě obsadila 13.místo a 10.místo ve sprintu.

3.ČP Jablonec nad Nisou, první historická medaile pro Sokol Stachy v podání Hanky Randákové, která v závodě biatloncros s jednou střelbou obsadila 2.místo ! První den v závodě sprint obsadila 7.místo. Ostatní startující  stále bojují se střelbou a snaží se sbírat body pro celkové hodnocení.

M-ČR Harrachov- nominovaní závodníci: H.Randáková, A.Tušlová, O.Šilha, D.Eliáš a V.Bolda Sobotní závody byly ve znamení dopoledního sprintu, kde při střelecké smůle obsadila Hanka Randáková 8.místo, Agáta Tušlová 28.místo, Ondřej Šilha 25.místo, David Eliáš 35.místo a Vojta Bolda 36.místo. Odpoledne se jeli štafety dvojic, kde děvčata ve složení Agáta Tušlová a Hanka Randáková. Agáta, která střílela skvěle a na předávku přivezla štafetu na 3.místě, Hanka skvělou střelbou a dobrým během vytáhla štafetu na krásnou 2.pozici!  Děvčata jela velmi dobře a získala stříbrnou medaili. Chlapci obsadili 10.místo ve složení David Eliáš a Ondřej Šilha. Nedělní závod – hromadným startem: Opět medailové umístění Hanky Randákové: 2.místo, Agáta Tušlová 19.místo, David Eliáš 20.místo, Ondřej Šilha 34.místo a Vojta Bolda 39.místo. V celkovém hodnocení oddílů žactva jsme obsadili krásné  12.místo ze 34.oddílů. V soutěži jednotlivců si nejlépe vedla v průběhu sezóny Hanka Randáková, která obsadila 4.místo se ziskem 490 bodů, 30.místo patří Agátě Tušlové se ziskem 399 bodů / v kategorii soutěžilo 83.děvčat /. Ondra Šilha obsadil 31.místo, David Eliáš 34.místo a Vojta Bolda 43.místo / v kategorii soutěžilo 71.chlapců /. Velké poděkování patří trenérům, závodníkům a rodičům. Sokol Stachy – klub biatlonu