Zhodnocení sezóny 2016-17 starší žáci

1.ČP Vysoké nad Jizerou

Ukončujeme běžeckou lyžařskou sezónu 2016/2017, kde dal Ski Sokol Stachy o sobě vědět hned v několika republikových závodech. Prvním z nich byl Český pohár staršího žactva ve Vysokém nad Jizerou konaný 21.-22.1.2017. Náš tým, ač v malém počtu, odjel bojovat o první body v Republikovém žebříčku a to ve složení Denisa Červenková, Kateřina Červenková a Barbora Picková. Sobotní cross country cross – závod, který pro žactvo měří do 1km, na trati najdete skoky, hupy, odšlapy a další překážky. Závod se rozjíždí intervalově kvalifikací, které se zúčastní všichni závodníci dle kategorií. Poté prvních pět lyžařů postupuje do finále A a druhých pět do finále B, kde bojují o šesté až desáté umístění ve své kategorii. V kategorii žákyně starší ročník 2004 se Denisa Červenková umístila na 7. místě, Kateřina Červenková na místě 14. V kategorii starších žákyň ročník 2003 se Barbora Picková umístila na 35. místě.

V nedělním závodě klasickou technikou na trati 2km intervalově se nejlépe umístila Kateřina Červenková a to na 4. místě. V těsném závěsu, a to na 5. místě, skončila Denisa Červenková se ztrátou 5s na sestru Denisu. Barbora Picková na trati 3km obsadila 30. pozici.

Po dojetí Katky v nedělním závodě setrvala nějaký čas na průběžné první pozici. No a říkala: „To bylo jako super se slyšet na prvním místě.“ Není lepší motivací, než okusit chuť prvenství.

M-ČR Nové Město na Moravě

Vysočina aréna, známá především díky biatlonovým závodům, nedaleko Nového Města na Moravě hostila Mistrovství České republiky staršího žactva ve dnech 17.-19.2.2017. Naše svěřence čekali tři závodní dny v tomto světovém areálu. Soutěžit se začalo v pátek sprintem volnou technikou na trati o délce 800m. Zde Kateřina Červenková získala 10. místo, Denisa Červenková 15. místo, obě v kategorii žákyně starší ročník 2004. V kategorii žákyně starší ročník 2003 Barbora Picková brala 34. místo, Natálie Völfová skončila na 41. místě, obě bohužel nepostoupily z kvalifikace, kde do dalších bojů postupuje pouze 30 nejlepších. Vojtěch Bolda taktéž, ve své kategorii žáci starší 2004, nepostoupil z kvalifikace a skončil na 38. místě.

Sobotním závodem byla trať na 3km klasickou technikou pro žákyně starší ročník 2004 a ročník 2005 a pro žáky starší 2004 4km klasicky. A už to konečně cinklo, Denisa Červenková vybojovala 3. místo pro Ski Sokol Stachy. Sestra Kateřina skončila na skvělém 6. místě a opět ukázaly svoji skvělou formu. Natálie Völfová  ve své kategorii obsadila 32. místo a Barbora Picková 39. místo. Vojtěch Bolda si udržel umístění ve čtvrté desítce a to 34. místem.

Mistrovství vrcholilo nedělním závodem štafet klasickou technikou. Ski Sokol Stachy vyrazil do boje ve složení Völfová, Červenková K. a Červenková D na trať o délce 3x2km. Ze ztrátou 1:20s holky dosáhly na 10. pozici ze 30 štafet. Aby si Barbora Picková užila celý program Mistrovství, zapůjčili jsme ji do kombinované štafety se Sport clubem Plzeň, která skončila na 20. místě. Vojtěch Bolda také nepřišel na zmar a byl propůjčen do služeb Sport clubu Plzeň a společně vybojovali 18. místo ze 32 štafet.

Tento prodloužený víkend se stal úspěšným a motivujícím do dalších republikových bojů pro naše závodníky. Měli příležitost si zazávodit na světových tratích a užít si atmosféru tohoto areálu.

IMG_8379

2.ČP Jablonec + závod pro mladší žactvo Hledáme nové talenty.

Druhý Český pohár staršího žactva hostil Lyžařský areál Břízky v Jablonci nad Nisou společně se závody Hledáme nové talenty (HNT) 2017  v termínu 4.3.-5.3. Do místa určení dorazilo  kolem 450 závodníků, z toho 13 sokolských nadějí ze Šumavy. Na sobotním programu byl intervalový závod klasickou technikou a to v distancích 2km pro kategorii všech mladších žáků v rámci závodu HNT a 3,5km pro kategorie žáků starších v závodu ČP. Největším úspěchem v soutěži HNT byla Hana Randáková, která suveréně zvítězila s náskokem necelých 25s v kategorii žákyně mladší 2005. Pozadu nezůstala ani o rok mladší Johanka Satoriová, která dojela na 13. místě. V kategorii žáci mladší 2006 jel výborně Jakub Bouška, který skončil 5.místě. V kategorii o rok starších žáků jel nejlépe David Eliáš, který skončil 10. V této kategorii se umístil na pěkném 19. místě Ondřej Šilha a Šimon Novák na 54.pozici. V soutěži Českého poháru přistálo na kontě Ski Sokola Stachy další prvenství a to v kategorii žákyně starší 2004, kde vyhrála Denisa Červenková, výborně závodila i Kateřina Červenková, která skončila 5.místě. Za zmínku stojí jěště 38. místo Vojtěcha Boldy v kategorii žáci starší 2003. Natálie Völfová a Barbora Picková si v kategorii žákyně starší 2003 dojely pro 38. místo a 47. místo.

V neděli čekal na naše závodníky obratnostní závod volně v délce 1,1km. Na trati se našlo 8 překážek s odšlapy, slalomy i závěrečný výjezd do cíle. Svojí dominantu potvrdila Hana Randáková a na krk si pověsila druhou zlatou medaili. Johanka Satoriová si polepšila a odvážela si krásné 8. místo. Jakub Bouška se opět vešel na pódium, tentokrát bral 6. příčku. David Eliáš poskočil o dvě příčky na 8. místo a Ondřej Šilha na 18. místo, Šimon Novák skončil na 59. místě. I pro starší žáky/žákyně délka tratě zůstala stejnou. Nejlépe se s těžkými podmínkami ve své kategorii poprala Denisa Červenková na 8. místě, Kateřina Červenková tentokrát se musela spokojit s 24. místem. Vojtěch Bolda bral s úsměvem 51. místo. Barbora Picková skončila na 48. místě. Ve všech kategorií závodilo v průměru kolem 60 dětí.

Hana Randáková stejně jako v roce 2016 se stala nejlepší závodnicí v ČR v ročníku 2005.

V celkovém hodnocení týmů Hledáme nové talenty skončil SKI Sokol Stachy na 5.místě ze 32 klubů !!!

 

 

V republikovém hodnocení staršího žactva skončila děvčata:

6.místo  Denisa Červenková

7.místo  Kateřina Červenková

V Českém poháru:

4.místo Denisa Červenková               97bodů

6.místo Kateřina Červenková           82bodů

 

Z těchto závodů náš tým odjížděl plný nadšení a elánu do sezóny 2017/2018. Do příštích zim se více budeme zaměřovat na rychlost a obratnost našich svěřenců a pilovat mezery ve stylu jak klasickém, tak volném stylu.

 

Tímto bychom chtěli poděkovat Všem našim závodníkům, trenérům a rodičům.